Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

National League 2, play off: Βαριά ήττα για την «Σάντα»

Must Read

Δεν τα κατάφερε η Αγία Βαρβάρα στη Θεσσαλονίκη, καθώς ηττήθηκε με 80-61 από την Σταυρούπολη, στον πρώτο αγώνα των play off της National League 2.

Η «Σάντα» ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε με +8 υπέρ της (31-39). Όμως, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι όχι μόνο κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς αλλά και να εξασφαλίζουν διψήφια διαφορά από την τρίτη περίοδο (επιμέρους 29-8). Μάλιστα, στο τελευταίο δεκάλεπτο ξέφυγαν και άλλο, και έτσι έφτασαν σε μι άνετη νίκη με 80-61, κάνοντας το 1-0 στην σειρά.

Δεκάλεπτα: 13-21, 31-39, 60-47, 80-61

Σταυρούπολη ΕΚ (Χριστοφορίδης): Φόρογλου, Κυλαντωνίδης Π. 4(1), Δασκαλόπουλος 20, Ταβλαρίδης 9(3), Τζαμπαζλής 5(1), Χατζημιχαηλίδης 5(1), Γκαβέζος 18(1), Φωτιάδης 11(3), Παπαπασχάλης 2, Κυλαντωνίδης Χ.Σ. 4, Μαυρομιχάλης 2

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 19(3), Μαρκόπουλος 12(1), Αθανασιάδης 7(1), Πέπα 1, Στεφανίδης 2, Αναγνώστου 6, Πρασίνης 4, Πρεμέτης, Λαζαρίδης 2, Μπανάσας, Παπαδόπουλος 2, Μπαλαμπουγιούκης 6