Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

National League 2: Έβγαλε μέταλλο και ισοφάρισε την σειρά η Αγία Βαρβάρα (βίντεο)

Must Read

Ύστερα από έναν συγκλονιστικό αγώνα στα Ποταμούδια, η Αγία Βαρβάρα νίκησε με 76-72 στην παράταση την Σταυρούπολη, φέρνοντας την σειρά των play off στο 1-1. Το τρίτο παιχνίδι στην Θεσσαλονίκη είναι «τελικός«, αφού ο νικητής θα προκριθεί στο final four της National League 2.

Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε ισόπαλη με 17-17, όμως στην δεύτερη οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενοι με εννιά πόντους (33-42). Στο τρίτο δεκάλεπτο η «Σάντα» μπήκε πιο αποφασισμένη, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει σε 54-54. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν και στην τελευταία περίοδο, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλος (64-64) και να οδηγείται στην παράταση. Εκεί, οι Καβαλιώτες έβαλαν «μεγάλα» σουτ και πήραν τελικά την νίκη με 76-72.

Δεκάλεπτα: 17-17, 33-42, 54-54, 64-64 (κ.α.), 76-72

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 14(3), Μαρκόπουλος 10, Αθανασιάδης 11, Πέπα 3(1), Στεφανίδης 16(2), Πρασίνης 7, Πρεμέτης 5, Σπυρίδης 2, Γεωργιάδης, Λαζαρίδης 3(1), Μπαλαμπουγιούκης 3(1), Παπαδόπουλος 2

Σταυρούπολη (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 7(1), Κυλαντωνίδης Π. 1, Δασκαλόπουλος 22, Ταβλαρίδης 6(2), Τζαμπαζλής 3(1), Χατζημιχαηλίδης 13(2), Γκαβέζος 13(1), Φωτιάδης 4, Παπαπασχάλης 3(1),  Κυλαντωνίδης Χ.Σ.

Must Read

Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΚΑΒΑΛΑΣ

Τελευταία Νέα

4 Επιτάφιοι στον Δημοτικό Κήπο Καβάλας (βίντεο-φωτογραφίες)

Και φέτος, όπως και κάθε χρόνο από την ημέρα που ανέλαβε τη θέση του Μητροπολίτη Φιλίππων, Νεαπόλεως και Θάσου...