Τετάρτη, 17 Απριλίου, 2024

National League 2, 14η αγωνιστική: «Κακή» ήττα για την Αγία Βαρβάρα – Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

Must Read

Εντός έδρας ήττα για την Αγία Βαρβάρα με 70-84 από την Ασπίδα Ξάνθης για την 14η αγωνιστική της National League 2.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σταθερά το προβάδισμα στην αναμέτρηση, με την Αγία Βαρβάρα, ωστόσο, να βρίσκεται κοντά στο σκορ. Όμως, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Ξανθιώτες κατάφεραν να πάρουν διαφορά ασφαλείας και έφτασαν τελικά στην νίκη με 84-70.

Τα δεκάλεπτα: 14-19, 33-36, 54-59, 70-84

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 8(1), Μαρκόπουλος 21, Αθανασιάδης 14(1), Αναγνώστου 4, Πέπα 4, Στεφανίδης 3, Πρασίνης 4, Πρεμέτης 8, Λαζαρίδης 2, Μπανάσας 2, Μπαλαμπουγιούκης, Μάρκου

Ασπίδα Ξάνθης (Δώδος): Αγγελόπουλος 23(1), Στουρνάρας 9, Παυλάκης 5, Κρστιτς 19, Μπιλιούρης 6, Σαββουλίδης 16(4), Κάλφας, Καρανικολίδης 6(2), Ρούμογλου, Παναγιωτόπουλος

Τελευταία Νέα

BLUE STAR DELOS: Παράταση δρομολογίων στο ΒΑ Αιγαίο μέχρι 25/04 – Έκτακτο δρομολόγιο του ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ προς Καβάλα.

Δεν ήταν όπως φάνηκε, η τελευταία φορά που είδαμε, το Ε/Γ-Ο/Γ ΜΠΛΟΥ ΣΤΑΡ ΔΗΛΟΣ στο λιμάνι της Καβάλας, καθώς...