Πέμπτη, 21 Σεπτεμβρίου 2017

Νέες ημερομηνίες διεξαγωγής αγώνων ΕΠΣ Καβάλας και Γ' Εθνικής

Posted On Τρίτη, 10 Ιανουαρίου 2017 21:27 Γράφτηκε από τον

Μετά την αναβολή της αγωνιστικής του Σαββατοκύριακου 7-8/1/2017, η ΕΠΣ Καβάλας ενημερώνει τα σωματεία της, ότι οι αγώνες που αναβλήθηκαν θα διεξαχθούν ως έχουν (ημέρα και ώρα), με μοναδική αλλαγή των ημερομηνιών διεξαγωγής τους.

Δηλαδή:

  1. Αγωνιστική 7-8/1/2017                   θα διεξαχθεί                          14-15/1/2017
  2. Αγωνιστική 14-15/1/2017               θα διεξαχθεί                          21-22/1/2017
  3. Αγωνιστική 21-22/1/2017               θα διεξαχθεί                          28-29/1/2017
  4. Αγωνιστική 28-29/1/2017               θα διεξαχθεί                          4-5/2/2017
  5. Αγωνιστική 4-5/2/2017                   θα διεξαχθεί                          11-12/2/2017
  6. Αγωνιστική 11-12/2/20017             θα διεξαχθεί                           18-19/2/2017

Επίσης, με ανακοίνωση που εξέδωσε χτες η ΕΠΟ, οι αγωνες της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας (μεταξύ αυτών και το τοπικό ντέρμπι Νέστος Χρυσούπολης-Καβάλα) θα διεξαχθούν στις 22 Ιανουαρίου.

 
Tweet

Σχετικά Άρθρα

  • Αναβάλλονται οι εκλογές στον Ιατρικό Σύλλογο Καβάλας D620d0f53cd87ebb29505055f1108be2 M

    Με ανακοίνωση που αναρτήθηκε στον ιστότοπο του Ιατρικού Συλλόγου Καβάλας έγινε γνωστό ότι:

    Υπερψηφίσθηκε χθες (20/9/2017) στο Ελληνικό Κοινοβούλιο η τροπολογία με την οποία γίνεται τετραετής η θητεία των Διοικητικών Συμβουλίων των Ιατρικών Συλλόγων της χώρας. Ως εκ τούτου οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και των άλλων οργάνων των Ιατρικών Συλλόγων  αναβάλλονται.

    Η διοίκηση του Ιατρικού Συλλόγου, στην ίδια ανακοίνωση, τονίζει πως: "Συνεχίζουμε ενωτικά τις δράσεις, παρεμβάσεις και ενέργειές μας για τη βελτίωση της λειτουργίας των υποδομών υγείας και ορθολογική προσέγγιση-επίλυση των προβλημάτων των Συναδέλφων."

  • Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής κατηγορίας: Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου 360df16d0e02971a71c46adb353e3a8d M

    Έστω και...την τελευταία στιγμή, μιας και οι αγωνιστικές υποχρεώσεις ξεκινάνε την Κυριακή 1 Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου (σε όλους τους ομίλους).

    Η Καβάλα θα υποδεχτεί στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος τον Άρη Αβάτου, ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης θα μεταβεί στο Διδυμότειχο για να αγωνιστεί με την τοπική ομάδα. Τέλος, ο νεοφώτιστος Αετός Ορφανού θα ταξιδέψει ως την Καρπερή Σερρών για να αγωνιστεί με τον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο.

    Όσον αφορά τις μεταξύ τους αναμετρήσεις, η πρώτη από αυτές θα διεξαχθεί στην 7η αγωνιστική (με τον Αετό Ορφανού να υποδέχεται, στο γήπεδο Ελευθερούπολης, την Καβάλα). Στην αμέσως επόμενη αγωνιστική η Καβάλα θα υποδεχτεί τον Νέστο Χρυσούπολης, ενώ στην 11η αγωνιστική ο Νέστος Χρυσούπολης θα υποδεχτεί τον Αετό Ορφανού.

    Το πρόγραμμα του 1ου γύρου του 1ου ομίλου έχει ως εξής:

    1η αγωνιστική

    ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης

    Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Απόλλων Παραλιμνίου

    Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Αετός Ορφανού

    Καβάλα – Άρης Αβάτου

    Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Προσκηνυτών

    Ελπίδα Σκουτάρεως – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

    2η αγωνιστική

    Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – ΑΕ Διδυμοτείχου

    Νέστος Χρυσούπολης – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής

    Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα

    Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης

    Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως

    Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Δόξα Προσκηνυτών

    3η αγωνιστική

    ΑΕ Διδυμοτείχου – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής

    Καβάλα – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

    Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης

    Ελπίδα Σκουτάρεως – Απόλλων Παραλιμνίου

    Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Αετός Ορφανού

    Δόξα Προσκηνυτών – Άρης Αβάτου

    4η αγωνιστική

    Καβάλα – ΑΕ Διδυμοτείχου

    Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Ορφέας Ξάνθης

    Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ελπίδα Σκουτάρεως

    Νέστος Χρυσούπολης – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

    Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Προσκηνυτών

    Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού

    5η αγωνιστική

    ΑΕ Διδυμοτείχου – Ορφέας Ξάνθης

    Ελπίδα Σκουτάρεως – Καβάλα

    Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής

    Δόξα Προσκηνυτών – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

    Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης

    Αετός Ορφανού – Απόλλων Παραλιμνίου

    6η αγωνιστική

    Ελπίδα Σκουτάρεως – ΑΕ Διδυμοτείχου

    Ορφέας Ξάνθης – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

    Καβάλα – Δόξα Προσκηνυτών

    Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Άρης Αβάτου

    Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Αετός Ορφανού

    Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου

    7η αγωνιστική

    ΑΕ Διδυμοτείχου – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

    Δόξα Προσκηνυτών – Ελπίδα Σκουτάρεως

    Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης

    Αετός Ορφανού – Καβάλα

    Απόλλων Παραλιμνίου – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής

    Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

    8η αγωνιστική

    Δόξα Προσκηνυτών – ΑΕ Διδυμοτείχου

    Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Άρης Αβάτου

    Ελπίδα Σκουτάρεως – Αετός Ορφανού

    Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου

    Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης

    Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

    9η αγωνιστική

    ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρης Αβάτου

    Αετός Ορφανού – Δόξα Προσκηνυτών

    Απόλλων Παραλιμνίου – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

    Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίδα Σκουτάρεως

    Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης

    Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Καβάλα

    10η αγωνιστική

    Αετός Ορφανού – ΑΕ Διδυμοτείχου

    Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου

    Δόξα Προσκηνυτών – Νέστος Χρυσούπολης

    Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

    Ελπίδα Σκουτάρεως – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής

    Ορφέας Ξάνθης – Καβάλα

    11η αγωνιστική

    Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Διδυμοτείχου

    Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού

    Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Άρης Αβάτου

    Μ. Αλέξανδρος Καρπερής – Δόξα Προσκηνυτών

    Καβάλα – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

    Ορφέας Ξάνθης – Ελπίδα Σκουτάρεως

  • ΕΠΣ Καβάλας: Αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες (16-17/9/2017) 93fcd7b0dfd43cfae13a90d3f4af3ba3 M

    Α' ΕΠΣΚ (1η αγωνιστική)

    Βρασίδας Ν. Περάμου-Εθνικός Ν. Καρυάς   3-1

    Ατρόμητος Χαλκερού-ΜΑ Αντιφιλίππων   0-1

    Ηρακλής Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου  0-3 α.α.

    Φρίξος Πλατανοτόπου-Αναγέννηση Λιμεναρίων  5-1

    Δόξα Θεολόγου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης  1-2

    Βύρων Καβάλας-ΑΕ Καβάλας   1-2

    Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Πέρνης  1-1

    Βαθμολογία (1η αγωνιστική)

    Φρίξος Πλατανοτόπου (5-1) 3

    Απόλλων Χρυσοχωρίου (3-0) 3

    Βρασίδας Ν. Περάμου (3-1) 3

    Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (2-1) 3

    ΑΕΚ Καβάλας (2-1) 3

    ΜΑ Αντιφιλίππων (1-0) 3

    Ορφέας Ελευθερούπολης (1-1) 1

    Κεραυνός Πέρνης (1-1) 1

    Ατρόμητος Χαλκερού (0-1) 0

    Βύρων Καβάλας (1-2) 0

    Δόξα Θεολόγο (1-2) 0

    Εθνικός Ν. Καρυάς (1-3) 0

    Αναγέννηση Λιμεναρίων (1-5) 0

    Ηρακλής Καβάλας  (0-3) -2

    **Ο Ηρακλής Καβάλα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.  

    Επόμενη αγωνιστική (2η, 23-24/9)

    Ατρόμητος Χαλκερού-Βρασίδας Ν. Περάμου

    Εθνικός Ν. Καρυάς-Ηρακλής Καβάλας

    ΜΑ Αντιφιλίππων-Φρίξος Πλατανοτόπου

    Απόλλων Χρυσοχωρίου-Δόξα Θεολόγου

    Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρων Καβάλας

    Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ορφέας Ελευθερούπολης

    ΑΕ Καβάλας-Κεραυνός Πέρνης

     

    Β' ΕΠΣΚ - 1ος όμιλος (1η αγωνιστική)

    ΑΟ Ποταμιάς-Ολυμπιακός Καβάλας   1-0

    Ποσειδών Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα   4-1

    Θεαγένης-Άρης Πηγών    1-2

    Ατρόμητος Λεκάνης-Άρης Πρίνου   1-3

    Κεραυνός Καλλιράχης-Ποντιακός Ποντολιβάδου  6-2

    Μυρμιδόνες Καβάλας-Αίας Παναγίας  4-0

    Πανιώνιος Ξεριά-ΠΑΟΚ Καβάλας  0-0 

    Επόμενη αγωνιστική (2η, 29-30 Σεπτεμβρίου) 

    Ποσειδών Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς

    Ολυμπιακός Καβάλας-Θεαγένης Θάσου

    Μαίανδρος Γέροντα-Ατρόμητος Λεκάνης

    Άρης Πηγών-Κεραυνός Καλλιράχης

    Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες Καβάλας

    Ποντιακός Ποντολιβάδου-Πανιώνιος Ξεριά

    Αίας Παναγίας-ΠΑΟΚ Καβάλας

     

    Γ' ΕΠΣΚ (1η αγωνιστική)

    Καβάλα 2004-ΑΣ Παγγαίο   3-1

    Οι Λύκοι-Θράκη Γραβούνα  3-0 α.α.

    Ελπίδες Καβάλας-Φάρος Μαριών  0-3

    Άρης Ακροποτάμου-Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου 0-1

    ΑΕ Πιερέων 2004-Ατρόμητος Ακροβουνίου   0-3

    Κεραμωτή-Άγιος Λουκάς   2-0

    Επόμενη αγωνιστική (2η, 23-24/9)

    Οι Λύκοι-Καβάλα 2004

    ΑΣ Παγγαίο-Ελπίδες Καβαλας

    Θράκη Γραβούνα-Άρης Ακροποτάμου

    Φάρος Μαριών-ΑΕ Πιερέων 2004

    Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου-Κεραμωτή

    Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Ακροβουνίου

AFISA FINAL 2017 Smaller

Tetrakopterakias

OLKLOGO

18411 1597428757160899 3262623372867792020 N

Banner Istoria Festival

Kreka


Odeio

Vitrokosmos

Card Dj Curves 1

Dhmh

Lemonidis

Kokoriko

Ape Mpe

Hellasnet

1174612 371849632918150 1744395463 N

Logo

Το Kavala-Portal αποτελεί μια αξιόπιστη λύση για την καθημερινή σας ενημέρωση για όλα τα νέα στο νομό Καβάλας. Όλα τα κείμενα και οι φωτογραφίες αυτού του ιστότοπου αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του "Kavala-Portal.gr". Μπορείτε να χρησιμοποιήστε οποιοδήποτε υλικό εφόσον αναφέρετε ως πηγή το "www.kavala-portal.gr".

Ελάτε στην παρέα μας