Δευτέρα, 21 Ιανουαρίου 2019

Έγινε η κλήρωση για τη Γ' Εθνική κατηγορία - Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου Κύριο

Posted On Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2018 09:10 Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, στο Γουδί, η κλήρωση για τους 8 ομίλους του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου.

Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου (στον οποίο συμμετέχουν ο ΑΟ Καβάλα, ο Νέστος Χρυσούπολης, ο Αετός Ορφανού και ο Κεραυνός Πέρνης) έχει ως εξής:

Η πρώτη σέντρα ορίστηκε για τις 30/9 και ώρα 16.00. Η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14/4/2019. Στις 10/3 έχει προγραμματισμένο ρεπό για όλους ενώ μια αγωνιστική θα γίνει ημέρα Σάββατο, αυτή στις 27/10 λόγω του εορτασμού της

1η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλα

Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης

Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης

Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης

Πανσεραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου

2η αγωνιστική

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Απόλλων Παραλιμνίου

ΑΟ Καβάλα-Κεραυνός Πέρνης

ΠΑΟΚ Κοσμίου-Αετός Ορφανού

Ασπίδα Ξάνθης–Άρης Αβάτου

Ορφέας Ξάνθης-Αλέξανδρος Κιλκίς

Εθνικός Αλεξανδρούπολης- Πανσερραϊκός

Νέστος Χρυσούπολης- Α.Ε. Καλαμπακίου

3η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου- Κεραυνός Πέρνης

Αετός Ορφανού – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Άρης Αβάτου – ΑΟ Καβάλα

Αλέξανδρος Κιλκίς – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης

Α.Ε. Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης

Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

4η αγωνιστική

Αετός Ορφανού – Απόλλων Παραλιμνίου

Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αλέξανδρος Κιλκίς

ΑΟ Καβάλα – Πανσερραϊκός

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Α.Ε. Καλαμπακίου

Ασπίδα Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης

Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

5η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου

Αλέξανδρος Κιλκίς – Αετός Ορφανού

Πανσερραϊκός – Κεραυνός Πέρνης

Α.Ε. Καλαμπακίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Νέστος Χρυσούπολης- ΑΟ Καβάλα

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Ορφέας Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης

6η αγωνιστική

Αλέξανδρος Κιλκίς – Απόλλων Παραλιμνίου

Άρης Αβάτου – Πανσερραϊκός

Αετός Ορφανού – Α.Ε. Καλαμπακίου

Κεραυνός Πέρνης – Νέστος Χρυσούπολης

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΑΟ Καβάλα – Ορφέας Ξάνθης

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Ασπίδα Ξάνθης

7η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανσερραϊκός

Α.Ε. Καλαμπακίου – Αλέξανδρος Κιλκίς

Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού

Ορφέας Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης

Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

ΠΑΟΚ Κοσμίου – ΑΟ Καβάλα

8η αγωνιστική

Α.Ε. Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου

Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης

Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης

Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Εθνικός Σιδηροκάστρου- ΑΟ Καβάλα

9η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ε. Καλαμπακίου

Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Ασπίδα Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άρης Αβάτου

ΑΟ Καβάλα – Αετός Ορφανού

Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

10η αγωνιστική

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου

Αετός Ορφανού-Κεραυνός Πέρνης

Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης

Α.Ε. Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης

Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Αλέξανδρος Κιλκίς – ΑΟ Καβάλα

Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου

11η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης

ΑΟ Καβάλα – Α.Ε. Καλαμπακίου

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός

Κεραυνός Πέρνης – Αλέξανδρος Κιλκίς

Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού

12η αγωνιστική

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου

Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Καβάλα

Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Α.Ε. Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης

Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού

Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου

13η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

ΑΟ Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης

Άρης Αβάτου-Α.Ε. Καλαμπακίου

Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς

Tweet

Σχετικά Άρθρα

  • Γ' Εθνική, 1ος όμιλος, 15η αγωνιστική: Αμετάβλητη η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας 72e95a9249988fa0b09cc373a12c46cd M

    Δεν άλλαξε η εικόνα στη βαθμολογία του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, με το Νέστο Χρυσούπολης, την Καβάλα και τον Αετό Ορφανού να κερδίζουν και να παραμένουν στις 3 πρώτες θέσεις. Αντίθετα, ο Κεραυνός Πέρνης ηττήθηκε (από την Καβάλα με σκορ 0-2).

    Τα αποτελέσματα

    Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0
    Κεραυνός Πέρνης-Καβάλα 0-2
    Αετός Ορφανού-ΠΑΟ Κοσμίου 3-0
    Άρης Αβάτου-Ασπίδα Ξάνθης 1-0
    Αλέξανδρος Κιλκίς-Ορφέας Ξάνθης 2-1
    Πανσερραϊκός-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-2
    ΑΕ Καλαμπακίου-Νέστος Χρυσούπολης 1-2

    Η βαθμολογία

    ΘέσηΟμάδαΒ
    1 36
    2 35
    3 28
    4 25
    5 22
    6 22
    7 20
    8 20
    9 20
    10 11
    11 10
    12 9
    13 9
    14 8
  • Γ' Εθνική, 1ος όμιλος, 14η αγωνιστική: "Ποδαρικό" στο 2019 με νίκες και για τους 4 του νομού Καβάλας 98eb9512b1f9870799b78aa262c35b77 M

    Με νίκες ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις μέσα στο 2019 και οι 4 ομάδες του νομού Καβάλας που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

    Μπορεί να μην άρεσε με την απόδοσή της, αλλά με το γκολ που πέτυχε στο 40' ο Γιατσβίνοβιτς η Καβάλα κέρδισε τον αξιόμαχο Απόλλωνα Παραλιμνίου με 1-0. Ο Νέστος Χρυσούπολης κέρδισε μόλις με 2-0 τον Αλέξανδρο Κιλκίς (με γκολ των Μκρτσιάν στο 32' και Α. Μελισσόπουλου -με πέναλτι- στο 58'), χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να διευρύνει την υπέρ του διαφορά. Ο Αετός Ορφανού πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-2 σε βάρος του Ορφέα Ξάνθης, με γκολ των Μουδούρογλου στο 1ο λεπτό και Παυλίδη στο 65' (ενδιάμεσα οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει με τον Καραγκιόζη). Τέλος, ο Κεραυνός Πέρνης κέρδισε με εμφατικό τρόπο -με 0-3- την Ασπίδα Ξάνθης -με γκολ των Χαριτίδη στο 15', Λαζαρίδη στο 52' (με πέναλτι) και Χαλπέτη στο 93'.

    Τα αποτελέσματα

    Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0
    Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
    Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2
    Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3
    Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2
    ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2
    ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός (Τετάρτη 16/01 – 15:00)

    Η βαθμολογία

    ΘέσηΟμάδαΑΒ
    1 13 33
    2 13 32
    3 13 25
    4 13 22
    5 13 22
    6 13 20
    7 12 19
    8 13 17
    9 13 17
    10 13 10
    11 13 9
    12 13 9
    13 12 8
    14 13 8
  • Αναβολή αγώνων Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας ποδοσφαίρου Dc120feb3f43688f031b11f995734dbc M

    Από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοινώνεται η αναβολή των αγώνων του 1ου, 2ου και 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας, λόγω της κακοκαιρίας.

    Τα παιχνίδια θα οριστούν εκ νέου από την αρμόδια Επιτροπή της ΕΠΟ. Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής περιελάμβανε τα εξής ματς:

    Απόλλων Παραλιμνίου-ΠΑΟΚ Κοσμίου

    ΑΟ Καβάλα-Ασπίδα Ξάνθης

    Εθνικός Σιδηροκάστρου-Ορφέας Ξάνθης

    Κεραυνός Πέρνης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    Αετός Ορφανού-Νέστος Χρυσούπολης

    Άρης Αβάτου-Α.Ε. Καλαμπακίου

    Πανσερραϊκός-Αλέξανδρος Κιλκίς

Winterun Poster

Nautical Club Of Kavala Logo

 44493438 1978268539139579 1920803640713412608 N

Konstantinos Jewellery Banner  

Tetrakopterakias

OLKLOGO

18411 1597428757160899 3262623372867792020 N

Kreka

Odeio

Vitrokosmos

Dhmh

DeltaTV Logo

Star Dramas

1174612 371849632918150 1744395463 N

Logo

Το Kavala-Portal αποτελεί μια αξιόπιστη λύση για την καθημερινή σας ενημέρωση για όλα τα νέα στο νομό Καβάλας. Όλα τα κείμενα και οι φωτογραφίες αυτού του ιστότοπου αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του "Kavala-Portal.gr". Μπορείτε να χρησιμοποιήστε οποιοδήποτε υλικό εφόσον αναφέρετε ως πηγή το "www.kavala-portal.gr".

Ελάτε στην παρέα μας