Κυριακή, 20 Ιανουαρίου 2019

21οι κολυμβητικοί αγώνες Αγίας Βαρβάρας: 17 μετάλλια για τους μικρούς του ΝΟ Καβάλας

Posted On Τρίτη, 11 Δεκεμβρίου 2018 11:30 Γράφτηκε από τον

Το Σαββατοκύριακο 08/09-12-2018 διεξήχθησαν, στο κλειστό κολυμβητήριο της Δράμας, τους 21ους ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ  Στους αγώνες λαμβανουν μέρος προαγωνιστικες κατηγορίες και συμμετείχαν συνολικά 400 αθλητές από σωματεία της περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης,  καθώς και από Θεσσαλονίκη, Σέρρες και Βουλγαρία. 

Ο Ν.Ο.Κ. συμμετείχε στους αγώνες με 28 παιδιά (19 κορίτσια και 9 αγόρια). Οι μικροί κολυμβητές/τριες αγωνίστηκαν υπο την καθοδήγηση των προπονητών τους Νέζα Θεμιστοκλή και Κωσταντίνου Καναράκη, δίνοντας το μέγιστο των δυνατοτήτων τους, κατακτώντας συνολικά 17 μετάλλια και πετυχαίνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ. Οι μικροί κολυμβητές του Ναυτικού Ομίλου Καβάλας, άφησαν υποσχέσεις για το κολυμβητικό τους μέλλον κάνοντας περήφανους τους γονείς τους και αφήνοντας ικανοποιημένους προπονητές τους.

Τα παιδιά που αγωνίστηκαν είναι τα εξής παρακάτω:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ
1) ΣΙΚΑΔΑ ΜΑΡΙΑ 50 ελεύθερο - 2η θέση 46"13, 50 πεταλούδα - 2η θέση 53"64
2) ΘΕΟΛΟΓΟΥΔΗ ΑΝΝΑ 50 ύπτιο - 2η θέση 53"72, 50 ελεύθερο - 10η θέση 54"41
3) ΠΡΟΚΟΒΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 50 ελεύθερο - 13η θέση 56"63, 50 ύπτιο - 20η θέση 1'07"43
4) ΚΟΥΜΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 50 ύπτιο - 17η θέση 1'03"13, 50 ελεύθερο - 22η θέση 1'01"71
5) ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 50 ελεύθερο - 20η θέση 59"50, 50 ύπτιο - 12η θέση 1'00"90
6) ΤΖΙΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΝΝΑ 50 ελεύθερο - 14η θέση 57"05, 50 ύπτιο - 18η θέση 1'03"38
7) ΜΠΑΝΑΣΑ ΑΡΧΟΝΤΙΑ 50 ελεύθερο - 19η θέση 58"93, 50 πρόσθιο - 4η θέση 1'01"40
8) ΕΥΤΥΧΙΔΟΥ ΑΝΘΗ 50 ελεύθερο - 21η θέση 1'00"63, 50 ύπτιο - 19η θέση 1'05"36
9) ΕΥΤΥΧΙΔΟΥ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΝΙΚΗ 50 ύπτιο - 8η θέση 58"64, 50 ελεύθερο - 9η θέση 52"09

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ
1) ΚΟΥΤΡΑ ΙΩΑΝΝΑ 50 ελεύθερο - 5η θέση 43"76, 50 ύπτιο - 9η θέση 49"52
2) ΒΑΡΩΝΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΙΑ 50 πρόσθιο - 8η θέση 57"50, 50 ελεύθερο - 12η θέση 50"04
3) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 100 πρόσθιο - 7η θέση 1'59"21, 100 ελεύθερο - 6η θέση 1'38"92
4) ΚΑΡΑΒΕΛΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 100 ελεύθερο - 5η θέση 1'35"22, 50 πεταλούδα - 6η θέση 52"25
5) ΚΑΛΑΦΑΤΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ 50 ύπτιο - 19η θέση 56"77, 50 ελεύθερο - 20η θέση 53"85

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ
1) ΚΑΡΑΒΕΛΙΔΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ 50 ύπτιο - 2η θέση 40"41, 200 ύπτιο - 2η θέση 3'10"41, 100 ελεύθερο - 1η θέση 1'24"78
2) ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΖΩΗ 50 ελεύθερο - 8η θέση 39"04, 50 πρόσθιο - 4η θέση 49"18, 200 πρόσθιο - 4η θέση 3'40"69
3) ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 200 πρόσθιο - 10η θέση 4'15"40, 100 πρόσθιο - 13η θέση 2'04"43, 50 πρόσθιο - 11η θέση 58"41

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ
1) ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 50 πρόσθιο - 4η θέση 44"46, 100 πρόσθιο - 3η θέση 1'37"51, 200 πρόσθιο - 7η θέση 3'33"39
2) ΚΟΥΤΡΑ ΜΑΡΙΑ 50 ελεύθερο - 3η θέση 33"48, 200 ελεύθερο - 4η θέση 2'40"37, 200 ύπτιο - 4η θέση 2'55"87

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ
1) ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 50 ύπτιο - 5η θέση 53"42, 50 ελεύθερο - 9η θέση 50"51
2) ΚΟΥΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 50 ύπτιο - 20η θέση 1'05"80

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ 
1)ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 50 ελεύθερο - 11ος 44"25, 200 ελεύθερο - 10η θέση 3'44"02

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ
1) ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 50 ελεύθερο - 1η θέση 34"07, 50 ύπτιο - 1η θέση 40"36
2) ΚΑΣΙΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 50 ελεύθερο - 4η θέση 35"20, 100 ελεύθερο - 3η θέση 1'25"45, 200 πρόσθιο - 13η θέση 4'11"14

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ
1) ΑΝΤΕΣΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 50 ύπτιο - 4η θέση 39"48, 100 ύπτιο - 2η θέση 1'22"56,  400 ελεύθερο - 6η θέση 5'29"87
2) ΒΑΡΩΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 50 πρόσθιο - 3η θέση 44"74, 100 πρόσθιο - 5η θέση 1'37"63, 200 πρόσθιο - 3η θέση 3'25"10
3) ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 50 ελεύθερο - 7η θέση 35"79, 100 ελεύθερο - 5η θέση 1'18"65, 200 ελεύθερο - 11η θέση 2'57"06
4) ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 50 ελεύθερο - 4η θέση 34"31, 200 ελεύθερο - 7η θέση 2'41"11, 400 ελεύθερο - 3η θέση 5'24"08

Επίσης είχαμε και δύο σκυταλοδρομίες στις θέσεις των μεταλλίων. Στα 4×50 ελεύθερο κορίτσια 9 ετών ο Ν.Ο.Κ. πήρε την 2η θέση με τις:

ΘΕΟΛΟΓΟΥΔΗ ΑΝΝΑ, 
ΕΥΤΥΧΙΔΟΥ ΑΝΘΗ, 
ΕΥΤΥΧΙΔΟΥ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΝΙΚΗ,
ΣΙΚΑΔΑ ΜΑΡΙΑ. 

Η δεύτερη σκυταλοδρομία ηταν στα 4×50 Μικτή Ομαδική των αγοριών 12 ετών. Η ομάδα του ΝΟΚ κατέκτησε την 3η θέση με τους: ΑΝΤΕΣΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΥΠΤΙΟ), ΒΑΡΩΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΡΟΣΘΙΟ), ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ), ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΕΛΕΥΘΕΡΟ).

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: 
Νέζας Θεμιστοκλής 
Κωνσταντίνος Καναράκης

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά! Ευχόμαστε ολόψυχα ανάλογες και καλύτερες επιτυχίες στο μέλλον!

Tweet

Σχετικά Άρθρα

Winterun Poster

Nautical Club Of Kavala Logo

 44493438 1978268539139579 1920803640713412608 N

Konstantinos Jewellery Banner  

Tetrakopterakias

OLKLOGO

18411 1597428757160899 3262623372867792020 N

Kreka

Odeio

Vitrokosmos

Dhmh

DeltaTV Logo

Star Dramas

1174612 371849632918150 1744395463 N

Logo

Το Kavala-Portal αποτελεί μια αξιόπιστη λύση για την καθημερινή σας ενημέρωση για όλα τα νέα στο νομό Καβάλας. Όλα τα κείμενα και οι φωτογραφίες αυτού του ιστότοπου αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του "Kavala-Portal.gr". Μπορείτε να χρησιμοποιήστε οποιοδήποτε υλικό εφόσον αναφέρετε ως πηγή το "www.kavala-portal.gr".

Ελάτε στην παρέα μας