Πέμπτη, 24 Αυγούστου 2017

Α2 Εθνική μπάσκετ, 13η αγωνιστική: Τα αποτελέσματα

Posted On Σάββατο, 07 Ιανουαρίου 2017 19:56 Γράφτηκε από τον

ΓΣ Λάρισας – Εθνικός 85-73
Αίολος Αστακού – Ηραλής 70-62
Μαχητές/Δόξα Πεύκων – ΑΕ Λάρισας 70-75
Αμύντας – Παγκράτι 86-59
Χολαργός – Ψυχικό 72-74
Αρκαδικός - Πανιώνιος 61-77
Φάρος Κερατσινίου - Ηράκλειο ΑΝΑΒΟΛΗ
Καβάλα - ΑΣΕ Δούκα ΑΝΑΒΟΛΗ

Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

    ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1. Πανιώνιος 12 24
2. Ηρακλής 12 22
3. ΑΕ Λάρισας 13 21
4. ΑΣΕ Δούκα 11 20
5. Αίολος Αστακού 12 19
6. Εθνικός 12 19
7. Ψυχικό 13 19
8. Φάρος Κερατσινίου 11 18
9. Αμύντας 13 18
10. Καβάλα 12 16
11. Χολαργός 12 16
12. ΓΣ Λάρισας 13 16
13. Αρκαδικός 11 15
14. Μαχητές/Δόξα Πεύκων 11 15
15. Ηράκλειο 11 14
16. Παγκράτι 11 13

Επόμενη αγωνιστική (14η)

ΑΕ Λάρισας - Αίολος Αστακού
Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Καβάλα
Ηρακλής - Φάρος Κερατσινίου
Ηράκλειο - Αμύντας
Παγκράτι - Χολαργός
Ψυχικό - Αρκαδικός
Πανιώνιος - ΓΣ Λάρισας
Εθνικός - ΑΣΕ Δούκα
Tweet

Σχετικά Άρθρα

  • Πρωτάθλημα ανδρών ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα των 2 ομίλων 7cea575cd666e0ba8b275cbc7df8f990 M

    Ξεκινάει, τον προσεχή Οκτώβριο, το πρωτάθλημα μπάσκετ ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, με τις ομάδες του νομού Καβάλας να "διασπώνται" στους 2 ομίλους -για λόγους αριθμητικής ισορροπίας. Οι Μακεδόνες Κρηνίδων και το Παγγαίο θα αγωνιστούν στον Α' όμιλο, ενώ η Αγία Βαρβάρα, ο Ηρακλής Καβάλας, ο Αστέρας Καβάλας και ο ΑΟ Καβάλας θα αγωνιστούν στον Β' όμιλο.

    Οι 4 πρώτες κάθε ομίλου (σύνολο 8) θα προκριθούν στα Play Offs και θα αναμετρηθούν σε χιαστί ζευγάρια, με φόντο την πρόκριση στο Final 4. Ο νικητής του Final 4 θα αναδειχτεί πρωταθλητής και θα κατακτήσει την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

    Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

    Α’ Όμιλος

    1η αγωνιστική

    ΑΟ Σερρών-Πανσερραϊκός

    Τιτάνες Δράμας-Παγγαίο

    ΑΕ Δοξάτου-ΚΑΟ Δράμας

    Απόλλων Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων

    Ηράκλεια Σερρών-Δόξα Βώλακα

    Προσοτσάνη-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

    2η αγωνιστική

    Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ηράκλεια Σερρών

    Δόξα Βώλακα-Απόλλων Δράμας

    Μακεδόνες Κρηνίδων-ΑΕ Δοξάτου

    ΚΑΟ Δράμας-Τιτάνες Δράμας

    Παγγαίο-ΑΟ Σερρών

    Πανσερραϊκός-Προσοτσάνη

    3η αγωνιστική

    ΑΟ Σερρών-ΚΑΟ Δράμας

    Τιτάνες Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων

    ΑΕ Δοξάτου-Δόξα Βώλακα

    Απόλλων Δράμας-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

    Ηράκλεια Σερρών-Προσοτσάνη

    Πανσερραϊκός-Παγγαίο

    4η αγωνιστική

    Ηράκλεια Σερρών-Πανσερραϊκός

    Προσοτσάνη-Απόλλων Δράμας

    Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Δοξάτου

    Δόξα Βώλακα-Τιτάνες Δράμας

    Μακεδόνες Κρηνίδων-ΑΟ Σερρών

    ΚΑΟ Δράμας-Παγγαίο

    5η αγωνιστική

    ΑΟ Σερρών-Δόξα Βώλακα

    Τιτάνες Δράμας-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

    ΑΕ Δοξάτου-Προσοτσάνη

    Απόλλων Δράμας-Ηράκλεια Σερρών

    Παγγαίο-Μακεδόνες Κρηνίδων

    Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Δράμας

    6η αγωνιστική

    Απόλλων Δράμας-Πανσερραϊκός

    Ηράκλεια Σερρών-ΑΕ Δοξάτου

    Προσοτσάνη-Τιτάνες Δράμας

    Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΟ Σερρών

    Δόξα Βώλακα-Παγγαίο

    Μακεδόνες Κρηνίδων-ΚΑΟ Δράμας

    7η αγωνιστική

    ΑΟ Σερρών-Προσοτσάνη

    Τιτάνες Δράμας-Ηράκλεια Σερρών

    ΑΕ Δοξάτου-Απόλλων Δράμας

    ΚΑΟ Δράμας-Δόξα Βώλακα

    Παγγαίο-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

    Πανσερραϊκός-Μακεδόνες Κρηνίδων

    8η αγωνιστική

    ΑΕ Δοξάτου-Πανσερραϊκός

    Απόλλων Δράμας-Τιτάνες Δράμας

    Ηράκλεια Σερρών-ΑΟ Σερρών

    Προσοτσάνη-Παγγαίο

    Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟ Δράμας

    Δόξα Βώλακα-Μακεδόνες Κρηνίδων

    9η αγωνιστική

    ΑΟ Σερρών-Απόλλων Δράμας

    Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Δοξάτου

    Μακεδόνες Κρηνίδων-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

    ΚΑΟ Δράμας-Προσοτσάνη

    Παγγαίο-Ηράκλεια Σερρών

    Πανσερραϊκός-Δόξα Βώλακα

    10η αγωνιστική

    Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός

    ΑΕ Δοξάτου-ΑΟ Σερρών

    Απόλλων Δράμας-Παγγαίο

    Ηράκλεια Σερρών-ΚΑΟ Δράμας

    Προσοτσάνη-Μακεδόνες Κρηνίδων

    Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Δόξα Βώλακα

    11η αγωνιστική

    ΑΟ Σερρών-Τιτάνες Δράμας

    Δόξα Βώλακα-Προσοτσάνη

    Μακεδόνες Κρηνίδων-Ηράκλεια Σερρών

    ΚΑΟ Δράμας-Απόλλων Δράμας

    Παγγαίο-ΑΕ Δοξάτου

    Πανσερραϊκός-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

    Β’ Όμιλος

    1η αγωνιστική

    Έβρος Σουφλίου-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

    Αρίων Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    Ηρακλής Καβάλας-Αίας Κομοτηνής

    Φιλία Ορεστιάδας-Θύελλα Φερών

    Λεύκιππος Ξάνθης-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

    Αγία Βαρβάρα-ΑΟ Καβάλας

    Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

    2η αγωνιστική

    ΑΟ Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης

    Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας

    Θύελλα Φερών-Ηρακλής Καβάλας

    Αίας Κομοτηνής-Αρίων Ξάνθης

    Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Έβρος Σουφλίου

    Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αστέρας Καβάλας

    Ρεπό: Αγία Βαρβάρα

    3η αγωνιστική

    Αστέρας Καβάλας-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    Έβρος Σουφλίου-Αίας Κομοτηνής

    Αρίων Ξάνθης-Θύελλα Φερών

    Ηρακλής Καβάλας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

    Φιλία Ορεστιάδας-ΑΟ Καβάλας

    Λεύκιππος Ξάνθης-Αγία Βαρβάρα

    Ρεπό: Δημοκρίτειο Κομοτηνής

    4η αγωνιστική

    Αγία Βαρβάρα-Φιλία Ορεστιάδας

    ΑΟ Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

    Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αρίων Ξάνθης

    Θύελλα Φερών-Φιλία Ορεστιάδας

    Αίας Κομοτηνής-Αστέρας Καβάλας

    Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

    Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

    5η αγωνιστική

    Αστέρας Καβάλας-Θύελλα Φερών

    Έβρος Σουφλίου-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

    Αρίων Ξάνθης-ΑΟ Καβάλας

    Ηρακλής Καβάλας-Αγία Βαρβάρα

    Φιλία Ορεστιάδας-Λεύκιππος Ξάνθης

    Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αίας Κομοτηνής

    Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    6η αγωνιστική

    Λεύκιππος Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας

    Αγία Βαρβάρα-Αρίων Ξάνθης

    ΑΟ Καβάλας-Έβρος Σουφλίου

    Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αστέρας Καβάλας

    Θύελλα Φερών-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

    Αίας Κομοτηνής-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας

    7η αγωνιστική

    Αστέρας Καβάλας-ΑΟ Καβάλας

    Έβρος Σουφλίου-Αγία Βαρβάρα

    Αρίων Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης

    Ηρακλής Καβάλας-Φιλία Ορεστιάδας

    Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Θύελλα Φερών

    Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

    Ρεπό: Αίας Κομοτηνής

    8η αγωνιστική

    Φιλία Ορεστιάδας-Αρίων Ξάνθης

    Λεύκιππος Ξάνθης-Έβρος Σουφλίου

    Αγία Βαρβάρα-Αστέρας Καβάλας

    ΑΟ Καβάλας-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

    Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    Θύελλα Φερών-Αίας Κομοτηνής

    Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

    9η αγωνιστική

    Αστέρας Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης

    Έβρος Σουφλίου-Φιλία Ορεστιάδας

    Αρίων Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας

    Αίας Κομοτηνής-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

    Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΑΟ Καβάλας

    Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αγία Βαρβάρα

    Ρεπό: Θύελλα Φερών

    10η αγωνιστική

    Ηρακλής Καβάλας-Έβρος Σουφλίου

    Φιλία Ορεστιάδας-Αστέρας Καβάλας

    Λεύκιππος Ξάνθης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

    Αγία Βαρβάρα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    ΑΟ Καβάλας-Αίας Κομοτηνής

    Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Θύελλα Φερών

    Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

    11η αγωνιστική

    Αστέρας Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

    Έβρος Σουφλίου-Αρίων Ξάνθης

    Θύελλα Φερών-ΑΟ Καβάλας

    Αίας Κομοτηνής-Αγία Βαρβάρα

    Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Λεύκιππος Ξάνθης

    Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας

    Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

    12η αγωνιστική

    Αρίων Ξάνθης-Αστέρας Καβάλας

    Ηρακλής Καβάλας-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

    Φιλία Ορεστιάδας-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

    Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Κομοτηνής

    Αγία Βαρβάρα-Θύελλα Φερών

    ΑΟ Καβάλας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

    Ρεπό: Έβρος Σουφλίου

    13η αγωνιστική

    Αστέρας Καβάλας-Έβρος Σουφλίου

    Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αγία Βαρβάρα

    Θύελλα Φερών-Λεύκιππος Ξάνθης

    Αίας Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας

    Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ηρακλής Καβάλας

    Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αρίων Ξάνθης

    Ρεπό: ΑΟ Καβάλας

     

    Χρήστος Κρυσταλλίδης

    Φωτό: Χάρης Ιορδανίδης (http://kavalasport.blogspot.gr/)

  • Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ - Κύπελλο με Μαχητές/Δόξα Πεύκων D4d8b45b601b7384b5d17b2f5cb6c5cc M

    Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για το φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ (στο οποίο συμμετέχει και η ομάδα μπάσκετ της Καβάλας). Η περιπέτεια της Καβάλας στην κατηγορία θα ξεκινήσει στις 8 Οκτωβρίου, αν και ο αντίπαλος δεν είναι ακόμα γνωστός (ή ο Πανελλήνιος ή τα Φάρσαλα).

    Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της Καβάλας, πάντως, θα ξεκινήσουν στις 13 Σεπτεμβρίου, με τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος. Η κληρωτίδα ανέδειξε ως αντίπαλο της Καβάλας έναν παλιό της γνώριμο, τους Μαχητές/Δόξα Πεύκων (ομάδα από την οποία ηττήθηκε στα play out του περσινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής, με συνέπεια να υποβιβαστεί)

    Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

    1η Αγωνιστική - 8/10/2017
    Πιερικός-Αρχέλαος - Γέφυρα
    Χαρίλαος Τρικούπης - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Χαλκηδόνα - Ελίμεια
    Στρατώνι - Τιτάνες Παλαμά
    ΟΜΑΔΑ Χ - ΕΚ Καβάλας
    Ίκαροι Σερρών - Ασπίδα Ξάνθης
    Ερμής Λαγκαδά - Αγρίνιο
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Ανατόλια

    2η Αγωνιστική - 15/10/2017
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Πιερικός-Αρχέλαος
    Ελίμεια - Χαρίλαος Τρικούπης
    Τιτάνες Παλαμά - Χαλκηδόνα
    ΕΚ Καβάλας - Στρατώνι
    Ασπίδα Ξάνθης - ΟΜΑΔΑ Χ
    Αγρίνιο - Ίκαροι Σερρών
    Ανατόλια - Ερμής Λαγκαδά
    Γέφυρα - Μαχητές/Δόξα Πεύκων

    3η Αγωνιστική - 22/10/2017
    Πιερικός-Αρχέλαος - Ελίμεια
    Χαρίλαος Τρικούπης - Τιτάνες Παλαμά
    Χαλκηδόνα - ΕΚ Καβάλας
    Στρατώνι - Ασπίδα Ξάνθης
    ΟΜΑΔΑ Χ - Αγρίνιο
    Ίκαροι Σερρών - Ανατόλια
    Ερμής Λαγκαδά - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Γέφυρα - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

    4η Αγωνιστική - 29/10/2017
    Τιτάνες Παλαμά - Πιερικός-Αρχέλαος
    ΕΚ Καβάλας - Χαρίλαος Τρικούπης
    Ασπίδα Ξάνθης - Χαλκηδόνα
    Αγρίνιο - Στρατώνι
    Ανατόλια - ΟΜΑΔΑ Χ
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Ίκαροι Σερρών
    Ερμής Λαγκαδά - Γέφυρα
    Ελίμεια - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

    5η Αγωνιστική - 5/11/2017
    Πιερικός-Αρχέλαος - ΕΚ Καβάλας
    Χαρίλαος Τρικούπης - Ασπίδα Ξάνθης
    Χαλκηδόνα - Αγρίνιο
    Στρατώνι - Ανατόλια
    ΟΜΑΔΑ Χ - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Ίκαροι Σερρών - Ερμής Λαγκαδά
    Γέφυρα - Ελίμεια
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Τιτάνες Παλαμά

    6η Αγωνιστική - 12/11/2017
    Ασπίδα Ξάνθης - Πιερικός-Αρχέλαος
    Αγρίνιο - Χαρίλαος Τρικούπης
    Ανατόλια - Χαλκηδόνα
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Στρατώνι
    Ερμής Λαγκαδά - ΟΜΑΔΑ Χ
    Ίκαροι Σερρών - Γέφυρα
    ΕΚ Καβάλας - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Τιτάνες Παλαμά - Ελίμεια

    7η Αγωνιστική - 19/11/2017
    Πιερικός-Αρχέλαος - Αγρίνιο
    Χαρίλαος Τρικούπης - Ανατόλια
    Χαλκηδόνα - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Στρατώνι - Ερμής Λαγκαδά
    ΟΜΑΔΑ Χ - Ίκαροι Σερρών
    Γέφυρα - Τιτάνες Παλαμά
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ασπίδα Ξάνθης
    Ελίμεια - ΕΚ Καβάλας

    8η Αγωνιστική - 26/11/2017
    Ανατόλια - Πιερικός-Αρχέλαος
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Χαρίλαος Τρικούπης
    Ερμής Λαγκαδά - Χαλκηδόνα
    Ίκαροι Σερρών - Στρατώνι
    ΟΜΑΔΑ Χ - Γέφυρα
    Αγρίνιο - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Ασπίδα Ξάνθης - Ελίμεια
    ΕΚ Καβάλας - Τιτάνες Παλαμά

    9η Αγωνιστική - 3/12/2017
    Πιερικός-Αρχέλαος - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Χαρίλαος Τρικούπης - Ερμής Λαγκαδά
    Χαλκηδόνα - Ίκαροι Σερρών
    Στρατώνι - ΟΜΑΔΑ Χ
    Γέφυρα - ΕΚ Καβάλας
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ανατόλια
    Ελίμεια - Αγρίνιο
    Τιτάνες Παλαμά - Ασπίδα Ξάνθης

    10η Αγωνιστική - 10/12/2017
    Ερμής Λαγκαδά - Πιερικός-Αρχέλαος
    Ίκαροι Σερρών - Χαρίλαος Τρικούπης
    ΟΜΑΔΑ Χ - Χαλκηδόνα
    Στρατώνι - Γέφυρα
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Ανατόλια - Ελίμεια
    Αγρίνιο - Τιτάνες Παλαμά
    Ασπίδα Ξάνθης - ΕΚ Καβάλας

    11η Αγωνιστική - 17/12/2017
    Πιερικός-Αρχέλαος - Ίκαροι Σερρών
    Χαρίλαος Τρικούπης - ΟΜΑΔΑ Χ
    Χαλκηδόνα - Στρατώνι
    Γέφυρα - Ασπίδα Ξάνθης
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ερμής Λαγκαδά
    Ελίμεια - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Τιτάνες Παλαμά - Ανατόλια
    ΕΚ Καβάλας - Αγρίνιο

    12η Αγωνιστική - 7/1/2018
    ΟΜΑΔΑ Χ - Πιερικός-Αρχέλαος
    Στρατώνι - Χαρίλαος Τρικούπης
    Χαλκηδόνα - Γέφυρα
    Ίκαροι Σερρών - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Ερμής Λαγκαδά - Ελίμεια
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Τιτάνες Παλαμά
    Ανατόλια - ΕΚ Καβάλας
    Αγρίνιο - Ασπίδα Ξάνθης

    13η Αγωνιστική - 14/1/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Στρατώνι
    Χαρίλαος Τρικούπης - Χαλκηδόνα
    Γέφυρα - Αγρίνιο
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - ΟΜΑΔΑ Χ
    Ελίμεια - Ίκαροι Σερρών
    Τιτάνες Παλαμά - Ερμής Λαγκαδά
    ΕΚ Καβάλας - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Ασπίδα Ξάνθης - Ανατόλια

    14η Αγωνιστική - 21/1/2018
    Χαλκηδόνα - Πιερικός-Αρχέλαος
    Χαρίλαος Τρικούπης - Γέφυρα
    Στρατώνι - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    ΟΜΑΔΑ Χ - Ελίμεια
    Ίκαροι Σερρών - Τιτάνες Παλαμά
    Ερμής Λαγκαδά - ΕΚ Καβάλας
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Ασπίδα Ξάνθης
    Ανατόλια - Αγρίνιο

    15η Αγωνιστική - 28/1/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Χαρίλαος Τρικούπης
    Γέφυρα - Ανατόλια
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Χαλκηδόνα
    Ελίμεια - Στρατώνι
    Τιτάνες Παλαμά - ΟΜΑΔΑ Χ
    ΕΚ Καβάλας - Ίκαροι Σερρών
    Ασπίδα Ξάνθης - Ερμής Λαγκαδά
    Αγρίνιο - Μαχητές/Δόξα Πεύκων

    16η Αγωνιστική - 4/2/2018
    Γέφυρα - Πιερικός-Αρχέλαος
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Χαρίλαος Τρικούπης
    Ελίμεια - Χαλκηδόνα
    Τιτάνες Παλαμά - Στρατώνι
    ΕΚ Καβάλας - ΟΜΑΔΑ Χ
    Ασπίδα Ξάνθης - Ίκαροι Σερρών
    Αγρίνιο - Ερμής Λαγκαδά
    Ανατόλια - Μαχητές/Δόξα Πεύκων

    17η Αγωνιστική - 11/2/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Χαρίλαος Τρικούπης - Ελίμεια
    Χαλκηδόνα - Τιτάνες Παλαμά
    Στρατώνι - ΕΚ Καβάλας
    ΟΜΑΔΑ Χ - Ασπίδα Ξάνθης
    Ίκαροι Σερρών - Αγρίνιο
    Ερμής Λαγκαδά - Ανατόλια
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Γέφυρα

    18η Αγωνιστική - 17/2/2018
    Ελίμεια - Πιερικός-Αρχέλαος
    Τιτάνες Παλαμά - Χαρίλαος Τρικούπης
    ΕΚ Καβάλας - Χαλκηδόνα
    Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι
    Αγρίνιο - ΟΜΑΔΑ Χ
    Ανατόλια - Ίκαροι Σερρών
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Ερμής Λαγκαδά
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Γέφυρα

    19η Αγωνιστική - 25/2/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Τιτάνες Παλαμά
    Χαρίλαος Τρικούπης - ΕΚ Καβάλας
    Χαλκηδόνα - Ασπίδα Ξάνθης
    Στρατώνι - Αγρίνιο
    ΟΜΑΔΑ Χ - Ανατόλια
    Ίκαροι Σερρών - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδά
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ελίμεια

    20η Αγωνιστική - 4/3/2018
    ΕΚ Καβάλας - Πιερικός-Αρχέλαος
    Ασπίδα Ξάνθης - Χαρίλαος Τρικούπης
    Αγρίνιο - Χαλκηδόνα
    Ανατόλια - Στρατώνι
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - ΟΜΑΔΑ Χ
    Ερμής Λαγκαδά - Ίκαροι Σερρών
    Ελίμεια - Γέφυρα
    Τιτάνες Παλαμά - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

    21η Αγωνιστική - 11/3/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Ασπίδα Ξάνθης
    Χαρίλαος Τρικούπης - Αγρίνιο
    Χαλκηδόνα - Ανατόλια
    Στρατώνι - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    ΟΜΑΔΑ Χ - Ερμής Λαγκαδά
    Γέφυρα - Ίκαροι Σερρών
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - ΕΚ Καβάλας
    Ελίμεια - Τιτάνες Παλαμά

    22η Αγωνιστική - 18/3/2018
    Αγρίνιο - Πιερικός-Αρχέλαος
    Ανατόλια - Χαρίλαος Τρικούπης
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Χαλκηδόνα
    Ερμής Λαγκαδά - Στρατώνι
    Ίκαροι Σερρών - ΟΜΑΔΑ Χ
    Τιτάνες Παλαμά - Γέφυρα
    Ασπίδα Ξάνθης - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    ΕΚ Καβάλας - Ελίμεια

    23η Αγωνιστική - 24/3/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Ανατόλια
    Χαρίλαος Τρικούπης - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Χαλκηδόνα - Ερμής Λαγκαδά
    Στρατώνι - Ίκαροι Σερρών
    Γέφυρα - ΟΜΑΔΑ Χ
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Αγρίνιο
    Ελίμεια - Ασπίδα Ξάνθης
    Τιτάνες Παλαμά - ΕΚ Καβάλας

    24η Αγωνιστική - 1/4/2018
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Πιερικός-Αρχέλαος
    Ερμής Λαγκαδά - Χαρίλαος Τρικούπης
    Ίκαροι Σερρών - Χαλκηδόνα
    ΟΜΑΔΑ Χ - Στρατώνι
    ΕΚ Καβάλας - Γέφυρα
    Ανατόλια - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Αγρίνιο - Ελίμεια
    Ασπίδα Ξάνθης - Τιτάνες Παλαμά

    25η Αγωνιστική - 15/4/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Ερμής Λαγκαδά
    Χαρίλαος Τρικούπης - Ίκαροι Σερρών
    Χαλκηδόνα - ΟΜΑΔΑ Χ
    Γέφυρα - Στρατώνι
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Ελίμεια - Ανατόλια
    Τιτάνες Παλαμά - Αγρίνιο
    ΕΚ Καβάλας - Ασπίδα Ξάνθης

    26η Αγωνιστική - 22/4/2018
    Ίκαροι Σερρών - Πιερικός-Αρχέλαος
    ΟΜΑΔΑ Χ - Χαρίλαος Τρικούπης
    Στρατώνι - Χαλκηδόνα
    Ασπίδα Ξάνθης - Γέφυρα
    Ερμής Λαγκαδά - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Ελίμεια
    Ανατόλια - Τιτάνες Παλαμά
    Αγρίνιο - ΕΚ Καβάλας

    27η Αγωνιστική - 29/4/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - ΟΜΑΔΑ Χ
    Χαρίλαος Τρικούπης - Στρατώνι
    Γέφυρα - Χαλκηδόνα
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ίκαροι Σερρών
    Ελίμεια - Ερμής Λαγκαδά
    Τιτάνες Παλαμά - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    ΕΚ Καβάλας - Ανατόλια
    Ασπίδα Ξάνθης - Αγρίνιο

    28η Αγωνιστική - 6/5/2018
    Στρατώνι - Πιερικός-Αρχέλαος
    Χαλκηδόνα - Χαρίλαος Τρικούπης
    Αγρίνιο - Γέφυρα
    ΟΜΑΔΑ Χ - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Ίκαροι Σερρών - Ελίμεια
    Ερμής Λαγκαδά - Τιτάνες Παλαμά
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - ΕΚ Καβάλας
    Ανατόλια - Ασπίδα Ξάνθης

    29η Αγωνιστική - 13/5/2018
    Πιερικός-Αρχέλαος - Χαλκηδόνα
    Γέφυρα - Χαρίλαος Τρικούπης
    Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Στρατώνι
    Ελίμεια - ΟΜΑΔΑ Χ
    Τιτάνες Παλαμά - Ίκαροι Σερρών
    ΕΚ Καβάλας - Ερμής Λαγκαδά
    Ασπίδα Ξάνθης - Μαχητές/Δόξα Πεύκων
    Αγρίνιο - Ανατόλια

    30η Αγωνιστική - 20/5/2018
    Χαρίλαος Τρικούπης - Πιερικός-Αρχέλαος
    Ανατόλια - Γέφυρα
    Χαλκηδόνα - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
    Στρατώνι - Ελίμεια
    ΟΜΑΔΑ Χ - Τιτάνες Παλαμά
    Ίκαροι Σερρών - ΕΚ Καβάλας
    Ερμής Λαγκαδά - Ασπίδα Ξάνθης
    Μαχητές/Δόξα Πεύκων - Αγρίνιο

  • Νέος παίκτης για την Καβάλα ο Αντώνης Μιχαλόγλου E97a2008bc709af1047c56bece97571c M

    Η Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας B.C ανακοινώνει την απόκτηση του Power-Forward Αντώνη Μιχαλόγλου, 29 ετών. Ο Μιχαλόγλου, με ύψος 2.06, έχει παίξει σε Πανερυθραϊκό, Ηλυσιακό, Παγκράτι και ΑΕΚ. Το 2014-15 ήταν στον Ηρακλή, το 2015-16 στον Δουκα, ενώ πέρσι αγωνίστηκε στον Κόροιβο Αμαλιάδας. Το 2007 ήταν στην all star game Greece u-20 και το 2008 στην U-20 Εθνική ομάδα στην Λετονία. Ευχόμαστε στον Αντώνη υγεία και καλή επιτυχία στην ομάδα μας.

Philippi60 300x250

 Mpampa  INTERNETFB 10X15CM

20622333 1240404536071740 3828876725449570334 N

Tetrakopterakias

OLKLOGO

18411 1597428757160899 3262623372867792020 N

Banner Istoria Festival

Kreka


Odeio

Vitrokosmos

Card Dj Curves 1

Dhmh

Lemonidis

Kokoriko

Ape Mpe

Hellasnet

1174612 371849632918150 1744395463 N

Logo

Το Kavala-Portal αποτελεί μια αξιόπιστη λύση για την καθημερινή σας ενημέρωση για όλα τα νέα στο νομό Καβάλας. Όλα τα κείμενα και οι φωτογραφίες αυτού του ιστότοπου αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του "Kavala-Portal.gr". Μπορείτε να χρησιμοποιήστε οποιοδήποτε υλικό εφόσον αναφέρετε ως πηγή το "www.kavala-portal.gr".

Ελάτε στην παρέα μας